2 JDW "Resplandor"

Forum 2 Jaworznickiej Drużyny Wędrowniczej "Resplandor"

Ogłoszenie

Patrz -> Imprezy -> Watra Wędrownicza ! :)

#1 2011-02-24 20:12:40

Mateusz Dąbrowski

Administrator

4581903
Skąd: JDW "Resplandor"
Zarejestrowany: 2009-11-21
Posty: 141
Punktów :   

Teatron

Mamy nadzieję, że odważycie się wziąć udział w tegorocznej edycji Teatronu!

Zapraszamy wszystkich wytrwałych harcerzy, harcerzy starszych oraz wędrowników na Teatron 2011, który odbędzie się w dniach 01 – 03.04.2011 r. w Jaworznie.

Na Galę Teatronu należy przygotować:


do wyboru:





1. Komedia bądź dramat(11 min.)

Połączenie różnych sztuk – literatury, sztuki aktorskiej, muzyki, choreografii, ale

opiera się głównie na dialogach aktorów.





2. Pantomima(6 min.)

Rodzaj przedstawienia, w którym aktor (mim) nie używa głosu, tylko odgrywa przedstawienie używając ruchu, mowy ciała i gestów.





3. Inscenizacja muzyczna(6 min.)

Forma przedstawienia oparta na podkładaniu głosu (playback) pod konkretną składankę utworów muzycznych, piosenek.





4.Musical(6 min.)

Przedstawienie oparte na śpiewaniu na żywo i układzie choreograficznym. Chwali się przedstawienie, w którym muzyka jest grana na własnych instrumentach, jednak dopuszczalne jest puszczanie jej z podkładu.



na temat:


Interpretacja myśli: „Nadzieja pozwala iść na przód, odwaga – stać, wytrwałość- wracać”





Podczas Teatronu zostanie również rozstrzygnięty konkurs fotografii.
Wszystkich zainteresowanych fotografowaniem prosimy o nadsyłanie zdjęć na najlepszą fotografię przedstawiającą hasło Teatronu: „Nadzieja pozwala iść na przód, odwaga – stać, wytrwałość- wracać” na maila teatron2011@gmail.com . Zdjęcia te zostaną wywołane i ukazane na imprezie. Fotografia, która wygra zostanie umieszczona w lokalu hufca.



Wszelkie zapytania dotyczące Teatronu prosimy kierować na maila teatron2011@gmail.com


Więcej informacji wkrótce…



Kadra Teatronu 2011



Mam nadzieję że uda nam sie już sklecic "Resplandorową" ekipke i pojedziemy sami

Wypowiadajcie się kto jedzie, i co chcemy przygotować

Pozdrawiam
Mateusz Dąbrowski


"Zostawiaj za sobą tylko ślady stóp, zabieraj tylko wspomnienia"

Offline

 

#2 2011-02-24 21:35:20

 Jay

Członek drużyny

6038191
Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 23
Punktów :   

Re: Teatron

Ja sądzę, że forma inscenizacji muzycznej jest całkiem dobra... wystarczy tylko sklecić dobrą muzykę. odpowiednio po docinać i złożyć w jedną spójną całość...
Następnie wziąć zaangażować osoby do odegranie jakiejś scenki, o której będzie w tekście piosenki... ja jestem chętny do działania w kierunku muzycznym

Offline

 

#3 2011-02-24 22:29:26

Adam Zając

Administrator

1189111
Skąd: Jaworzno/Podłęże/16JDSH Piorun
Zarejestrowany: 2009-11-19
Posty: 127
WWW

Re: Teatron

Myślę, że trzeba w ogóle ustalić w jakie klimaty idziemy, bo temat można rozumieć wielorako ^^

Ja na wstępie widzę to coś w stylu nawiązania do wojny
"nadzieja pozwala iśc do przodu" - walczyli ^^
"Odwaga stac"-czyli, że trzeba było odwagi, żeby przystanac na chwile i pomoc swoim towarzyszom
"Wytrwałośc wracac" - wracac na przykład po martwych, albo wracac do wspomnien


Inne nawiązanie to jakies nadzieje, na zmiany w życiu i brnięcie w te zmiany, ale trzeba już odwagi, żeby zatrzymac się i dokładnie to przemyślec, a wytrwałości, żeby gdy zrozumiemy, że zmiana była niepotrzebna - wrócic się do punktu wyjścia.

i pewnie wiele innych interpretacji tu można przytoczyc


"W konfrontacji strumienia ze skałą
strumień zawsze wygrywa -
- nie przez swą siłe, ale przez wytrwałość"
Między nami Pokój! \/ Między nami Miłość! <3

Offline

 

#4 2011-02-27 21:09:52

Mateusz Dąbrowski

Administrator

4581903
Skąd: JDW "Resplandor"
Zarejestrowany: 2009-11-21
Posty: 141
Punktów :   

Re: Teatron

Popieram Adama zróbmy coś na poważnie.
Piszcie do mnie na gg kto jedzie na Teatron z "Resplandorem" i kto weźmie udział w przedstawieniu


"Zostawiaj za sobą tylko ślady stóp, zabieraj tylko wspomnienia"

Offline

 

#5 2011-03-02 18:03:43

Maxim

Pełnoprawny członek drużyny

6525186
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 143
Punktów :   

Re: Teatron

heh... to co piszecie jest momentami straszne... dlaczego chcecie brać wszystko na poważnie? dlaczego ciągle harcerze wracają do etosu bohaterów wojennych? nie macie bliższych przykładów? współczesnych? słuchajcie, harcerstwo jest dla ludzi, dla młodzieży - musi być WESOŁE!! jak mawiał B-P "Scout gwiżdże nawet w niepogodę". tak naprawdę prawdziwy SCOUT czyli HARCERZ też, powinien uśmiechać się zawsze. po tym się ich poznaje, że gdy inni rezygnują my z uśmiechem brniemy dalej. nasz kraj jest bardzo patetyczny, świętujemy głównie porażki i klęski, a zwycięstwa świętujemy jako "hołd tym, którzy okupili je krwią". ludzie uśmiechu!!!
jeżeli chcecie coś patetycznego, weźcie współczesne:
1. czy nie widzicie w tej myśli wolontariuszy? bohaterów dnia bieżącego... wchodzą do szpitala z nadzieją na barkach, to nadzieja ich i ludzi którym niosą pomoc pozwala im iść, odwaga pozwala im tam zostać, pomaga znosić to czego inni nie chcą oglądać, wytrwałość sprawia, że wracają, że przychodzą tam regularnie.
2. czytając tą maksymę widzę ludzi walczących z losem. słyszeliście ostatnio o biegnących "za SM"? chorzy na stwardnienie rozsiane, biegną przez Polskę, aby zwrócić uwagę na swój problem, na to, że też wiele mogą. to wiara w zmiany pozwala im iść na przód, to odwaga pomaga podjąć im podjąć wyzwanie, zostać przy innych, pomagać sobie nawzajem zamiast się poddać, a wytrwałość - to każdy ich dzień... tak samo wygląda każdy dzień ludzi z upośledzeniami i ich bliskich. patrzyliście kiedyś jak oni żyją? to są bohaterowie!
"Nie traktuj życia zbyt poważnie, i tak nie wyjdziesz z niego żywy" wciąż mam w pamięci te słowa...
Dlatego też kilka pozytywnych przykładów realizacji tej maksymy (choć ona sama bije strasznym patosem):
1. rodzice małych dzieci: dla mnie są bohaterami - nadzieja pozwala im podejmować trudy wychowania, odwaga trwać przy tym, wytrwałość próbować jeszcze raz, wszak młode pokolenie to nadzieja Naszego Kraju. NADZIEJA NA ZMIANY:)
2. wychowawcy, nauczyciele, DRUHOWIE - nadzieja pozwala nam przygotowywać kolejne działania, odwaga trwać przy "łobuzach", przy ideałach, gdy inni mówią "to głupie, dziecinne", wytrwałość - wracać do tego...
3. sportowcy, zwłaszcza wyczynowi - nadzieja dodaje im sił, odwaga zmusza ich do trwania w postanowieniach, wyrzeczeniach, itp., wytrwałość - pomimo bólu i cierpień z uśmiechem wracać na treningi...
4. uczniowie:D - ile kosztuje Was posiadanie własnego zdania w szkole? podejmowanie tam wyzwań? to nie są nadzieja, odwaga i wytrwałość?? nie widzicie tego?

Takie przykłady można mnożyć. czy uda się Nam (mi i żonie:P) pojechać - jeszcze nie wiem. ale proszę abyście nie bawili się w kolejnych "obchodzących urodziny minutą ciszy". osobiście sugerowałbym zrobić coś z jajem, na któryś pozytywny temat. nie tak jak robią to "ZRYW" czy "SZLAK" czyli nic nieprzygotowane, wszytko na pałę, jakoś to będzie. bo to jest zlewanie. ale jednego można się od nich uczyć - poczucia humoru, pozytywnych relacji i radości. i uwzględnijmy to również. zróbmy coś co bije pozytywną energią, tak tematem jak i treścią.

MÓWIMY DUŻE NIE PATOSOWI I SMUTASOM!


"...Nikt żywy nie powinien mówić o śmierci,
bo Nikt kto Ją spotkał, nie wyszedł z tego żywy,
nie walcz więc do śmierci, a z serca..."

Offline

 

#6 2011-03-02 19:58:26

Tomaszek

Pełnoprawny członek drużyny

5558788
Call me!
Skąd: Jaworzno
Zarejestrowany: 2009-11-21
Posty: 88
Punktów :   
WWW

Re: Teatron

no ja akurat popieram Zbyszka;)
po co kolejne oracje przy świecach i teatralna powaga?
nawet DMB, które powinno być radosnym świętem dla każdego harcerza, w naszym hufcu było w większości patetyczne.
nie mówię, że nie wolno odgrywać poważnych scen, ale w naszej szarej rzeczywistości przyda nam się sporo śmiechu.
świece zamieńmy na kolorowe światełka radośnie migające.
garnitury na radosny strój, mówiący "UŚMIECH SIĘ!"
a poważne sceny, na pełne humoru i kawałów show.

I jestem za inscenizacją muzyczną, jest wiele znanych kawałków z których można sklecić fajne przedstawienie tak żeby ludzie mogli się pobawić przy nim.


no jeszcze może być komedia.

p.s.
aż sobie puściłem POGODNO - uśmiech się.

Ostatnio edytowany przez Tomaszek (2011-03-02 20:01:37)

Offline

 

#7 2011-03-03 07:32:42

Adam Zając

Administrator

1189111
Skąd: Jaworzno/Podłęże/16JDSH Piorun
Zarejestrowany: 2009-11-19
Posty: 127
WWW

Re: Teatron

Akurat w tym roku DMB było wesołe ^^ - ale to offtopic ;P

Boję się tylko, że inscenizacja muzyczna w połączeniu z jakimkolwiek z tematów, które nie są łatwe do zrozumienia przez publikę może być całkowicie niezrozumiana

Narazie wypowiedziały się 4 osoby, więc czekamy na resztę, jeśli chodzi o sumtne czy wesołę, to dla mnei luz
tylko, że z tych tematów co podał Zbyszek, tak naprawdę na wesoło komedyjnie można zrobić chyba jedynie te 3 od końca, bo tych chorych to ja średnio widzę, żeby tam z czegoś beke pocisnąć, chyba że mam małą wyobraźnię o tej godzinie bo p[ewnie coś by się dało, tylko trzeba w takich tematach uważać, żeby nikogo nie urazić..

http://www.teatron2011.pl <- nowe info !


"W konfrontacji strumienia ze skałą
strumień zawsze wygrywa -
- nie przez swą siłe, ale przez wytrwałość"
Między nami Pokój! \/ Między nami Miłość! <3

Offline

 

#8 2011-03-03 15:22:48

Tomaszek

Pełnoprawny członek drużyny

5558788
Call me!
Skąd: Jaworzno
Zarejestrowany: 2009-11-21
Posty: 88
Punktów :   
WWW

Re: Teatron

nigdy nie da się nikogo nie urazić.
przedstawimy to tak jak my uważamy za dobre do odegrania.

offtop -
była zamuła a nie wesołość i pozytywna atmosfera
end offtop.

Offline

 

#9 2011-03-03 20:50:31

 Jackass

Pełnoprawny członek drużyny

3572887
Skąd: 22 JDH Ventus
Zarejestrowany: 2009-11-25
Posty: 100000000
Punktów :   

Re: Teatron

Wybaczcie, ale jak dla mnie temat jest jedną wielką pomyłką... Ja jestem osobiście ciekaw interpretacji czegoś takiego przez gromady zuchowe i drużyny z pionu h, jak to nawet dla mnie wymaga wysiłku intelektualnego.

Pomysł na przedstawienie z jajem mi się podoba.
Co mi się nasunęło w pierwszej chwili to trzeba być pełnym nadziei, żeby jednak iść do tablicy kiedy się nic nie umie, potrzeba wiele odwagi, aby opierać się bombardowaniu pozornie niezrozumiałymi pytaniami (uczniowie opanowali tę sztukę wręcz do perfekcji, co często daje nawet efekt bardzo komiczny). Potrzeba także wytrwałości, aby wracać do ławki  kolejną pałą i nie załamywać się totalnie To tak mi się nasunęło z z życia codziennego mojej klasy

Offline

 

#10 2011-03-04 07:14:09

Adam Zając

Administrator

1189111
Skąd: Jaworzno/Podłęże/16JDSH Piorun
Zarejestrowany: 2009-11-19
Posty: 127
WWW

Re: Teatron

Jeśli juz ma być na jaja, bądź po prostu na wesoło, to właśnie, żeby nikogo nie urazić to się jednak da -> tak jak napisał Jacek i ten temat mi się bardziej podoba


"W konfrontacji strumienia ze skałą
strumień zawsze wygrywa -
- nie przez swą siłe, ale przez wytrwałość"
Między nami Pokój! \/ Między nami Miłość! <3

Offline

 

#11 2011-03-04 09:44:34

Maxim

Pełnoprawny członek drużyny

6525186
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 143
Punktów :   

Re: Teatron

to zostańmy przy szkole i uczniach:D wszyscy przez to przechodzili, to nikt nie powinien czuć się bardziej piętnowany:) a jest z czego jaja porobić:P


"...Nikt żywy nie powinien mówić o śmierci,
bo Nikt kto Ją spotkał, nie wyszedł z tego żywy,
nie walcz więc do śmierci, a z serca..."

Offline

 

#12 2011-03-04 11:39:30

 MaRon

Pełnoprawny członek drużyny

Skąd: Podłęże
Zarejestrowany: 2009-11-22
Posty: 87
Punktów :   

Re: Teatron

zdecydowanie pomysł szkoły mi się podoba, ale  jak juz rzucamy pomysłami to (niestety z serii poważnych tematów) mi się nasunął motyw molestowania seksualnego-
nadzieja na skazanie sprawce i pozbieranie się z tego
odwaga stać- czyli walczyć w sądzie o ukaranie sprawcy, przeżywać całe zdarzenie na nowo
wytrwałość wracać- wrócić do codziennego życia, pozbierać się i żyć na nowo, powrócic do codzienności

ale tak jak zauważyliście śmieszne będzie na pewno lepiej odebrane :] z drugiej strony jako wędrownicy możemy poruszyc temat, który na pewno nie dotkną zuchy, H i SH.
CO WY NA TO? :]


Myśl. Wierz. Marz. Miej odwagę!

Offline

 

#13 2011-03-06 14:50:40

Maxim

Pełnoprawny członek drużyny

6525186
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 143
Punktów :   

Re: Teatron

okej, to proponuję wziąć na zabawnie organizację jakiegoś obozu, wypadu, itp. nadzieja na udaną akcję pozwala nam pokonywać dziwne przeszkody, odwaga pozostać, gdy wpada tabun małych, rozwrzeszczanych potworów, wytrwałość - robić to ponownie. motyw wychowawcy który poruszyłem, ale może też być ciekawie:D a zuchy i H, będą  mieli coś, czego jeszcze nie doświadczyli, część HS się wyłamie, ale i tak może być jazda:p


"...Nikt żywy nie powinien mówić o śmierci,
bo Nikt kto Ją spotkał, nie wyszedł z tego żywy,
nie walcz więc do śmierci, a z serca..."

Offline

 

#14 2011-03-07 20:07:12

Czaja

Pełnoprawny członek drużyny

2755638
Zarejestrowany: 2009-12-02
Posty: 35
Punktów :   

Re: Teatron

Zbychu dobrze mówi . Dajmy coś ta kzabujczego żeby widownia zaczeła się bawić z nami ;D

Offline

 

#15 2011-03-09 10:30:05

Maxim

Pełnoprawny członek drużyny

6525186
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 143
Punktów :   

Re: Teatron

no to teraz biegiem wybrać formę:) ja popieram trzy pierwsze... 1. można zrobić naprawdę śmieszny skecz, 2. pantomima daje dużą swobodę interpretacji, więc z góry może być zabawna:) 3. można zrobić naprawdę niezłą inscenizację muzyczną opowiadającą, np. życie na obozie, opartą głównie na piosenkach harcerskich, lub w opozycji, kadra swoje "słowa" opiera na piosenkach harcerskich, wychowankowie - na współczesnych:) pomysły można mnożyć:)


"...Nikt żywy nie powinien mówić o śmierci,
bo Nikt kto Ją spotkał, nie wyszedł z tego żywy,
nie walcz więc do śmierci, a z serca..."

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.p-s-r.pun.pl www.akademia-zpn.pun.pl www.teampoland.pun.pl www.thesims3.pun.pl www.sab.pun.pl